Planując urlop, nie wystarczy wybrać konkretnego punktu na mapie, aby móc fajnie i miło spędzić ten czas. Trzeba ustalić zdecydowanie więcej szczegółów, a udając się w kierunku Majorki, warto też wybrać konkretną plażę.

Na Majorce niejedna plaża doprowadza do zachwytu

Wielu turystów nie bez powodu wybiera Majorkę, planując swój urlop. Ich uwagę przyciągają przepiękne, piaszczyste i zarazem skąpane w słońcu plaże, które zapewniają im wypoczynek, o jakim od zawsze marzyli. Prawda jest taka, że plaże na majorce są bardzo zróżnicowane pod względem ukształtowania terenu, a także wielkości. Każdy może więc bez większego problemu znaleźć idealne miejsce na wypoczynek, które spełni jego najśmielsze oczekiwania. Czym charakteryzują się tamtejsze plaże? Majorkę można opisać w wielkim skrócie – rajskie białe plaże, strome klifowe wybrzeża i góry, niesamowite jaskinie oraz romantyczne zabytkowe miasteczka. Nie wspominając już o przepięknych zatokach, które swym urokiem ściągają do tego miejsca tak wielu turystów. Jeśli więc mają to być wakacje w gronie przyjaciół, warto wybrać Magaluf lub El Arenal. Decydując się na podróż z dziećmi, najlepiej udać się w okolice Alcudii. Wschodnie wybrzeże to piaszczyste, długie plaże, które bardzo łagodnie schodzą w stronę morza. Ten rzucający się w oczy kolor wody i piasku, ta temperatura, roślinność, wyraźnie widoczne palmy, gdzieniegdzie skały, samo ukształtowanie terenu… – wszystko to sprawia, że w majorkańskich plażach można się wręcz zakochać.

Jak wybrać najlepszą plażę?

Wakacje to czas, w którym chcemy odpocząć, miło spędzić czas, coś zwiedzić, zjeść coś dobrego. Wybierając się na Majorkę, warto wcześniej ustalić konkretne, główne miejsce pobytu. W końcu nie będziemy co chwilę zmieniać hotelu. Jak więc wybrać plażę, przy której się zatrzymamy? Przede wszystkim trzeba określić swoje oczekiwania. Niektórzy nastawiają się na nieustające imprezowanie. Inni wolą wylegiwać się bezczynnie na piaszczystej plaży. Jeszcze inni szukają atrakcji dla całej rodziny. Wszystko to trzeba wziąć pod uwagę, szukając plaży na Majorce. Dobrze rozglądając się w internecie, bez problemu znajdziemy top 10 plaży na Majorce. Może w ten sposób któraś z nich wpadnie nam w oko. Jednak, jeśli nie będziemy wiedzieli, czego potrzebujemy i jaka ta plaża ma być, nawet i z gotowej listy trudno będzie wybrać najlepszą. Bo niby którą? Dlaczego tę, a nie inną? Chyba że wybór ten będzie uzasadniony zdjęciami. Trzeba natomiast mieć świadomość, że wszystkie są niezwykle urokliwe i wyjątkowe. Mogłoby się wydawać, że bez względu na to, na której się znajdziemy, będziemy świetnie się bawić i wypoczywać. W rzeczywistości natomiast plaże te są często dzielone na te dla rodzin z dziećmi i te, które spełnią oczekiwania młodych turystów, par oraz grup znajomych. Tak więc należałoby zwrócić na to uwagę. Jeśli chodzi o najładniejsze plaże na Majorce, nie ma czegoś takiego. Wszystkie są piękne i mają w sobie to coś, co sprawia, że najchętniej zostalibyśmy tam na zawsze. Zresztą życie na Majorce jest całkiem fajne, więc w sumie, dlaczego nie…

Do wyboru plaży, na której będzie się przebywało, najlepiej usiąść z wszystkimi uczestnikami wyjazdu. Łatwiej będzie wybrać tę, która spodoba się wszystkim jednakowo. Jednak im więcej osób wyjeżdża w jednej grupie, tym trudniej jest cel ten osiągnąć. Nie oznacza to natomiast, że jest nieosiągalny. Jest to niewątpliwie temat, do którego powinno się przysiąść solidnie, by niczego nie żałować, a najbardziej wyjazdu, który planuje się zwykle raz w roku, a zdarza się, że i rzadziej.