Głównym narzędziem komunikacji w firmach jest zazwyczaj telefon. Największą popularnością cieszą się obecnie technologie internetowe, gdyż są dużo tańsze i jednocześnie dają więcej możliwości, niż standardowe sieci telekomunikacyjne. Jeżeli mamy dział obsługi klienta, pamiętajmy, aby wybrać dobrej jakości sprzęt, bo od niego w dużej mierze zależy, jak będzie funkcjonować nasze przedsiębiorstwo. Dobry zestaw słuchawkowy to podstawa! Jaki wybrać?

Wygodny zestaw słuchawkowy do pracy

Na stanowiskach obsługi klienta, gdzie rozmowy telefoniczne są prowadzone długimi godzinami, niezbędny jest dobrej jakości zestaw słuchawkowy. Zakup słuchawek z niskiej półki nie jest dobrym  pomysłem, gdyż praca stanie się mało efektywna, co więcej źle dobrane mogą negatywnie wpływać na zdrowie pracowników. Szumy, zakłócenia pochodzące z zewnątrz zdecydowanie utrudniają wykonywanie codziennych obowiązków. Dobrej jakości sprzęt może to zmienić. Po pierwsze trzeba wybierać spośród słuchawek od renomowanych, sprawdzonych producentów, najlepiej wcześniej sprawdzić, które modele mają najlepsze opinie i dopiero na tej podstawie dokonać wyboru. Zestawy słuchawkowe takich firm jak Jabra, Plantronics, Sennheiser czy  Cisco będą dobrym wyborem, gdyż Ci producenci mają n nienaganne opinie, tworzą słuchawki najwyższej jakości, wykorzystując nowoczesną technologię. Model Jabra evolve 40 to ciekawa propozycja, bo doskonale sprawdzi się w pracy konsultanta telefonicznego. Słuchawki zapewniają wysoką jakość dźwięku podczas połączeń głosowych czy odtwarzania muzyki. Dzięki zaawansowanej technologii Jabra evolve 40 doskonale tłumią hałasy, tak więc żadne dźwięki z otoczenia nie przeszkodą w prowadzeniu rozmów. To słuchawki, które świetnie sprawdzą się w dużych pomieszczeniach biurowych, warto je kupić w przypadku użytkowania otwartych biur  typu open space. Jabra evolve 40 dają możliwość inteligentnego przekazywania połączeń, także można w szybki i prosty sposób przełączyć się z komputera na smartfona. Ten model jest dedykowany również do słuchania muzyki, ma złącze typu jack 3,5 mm.

Na co zwrócić uwagę, wybierając słuchawki?

Decydując się na zakup zestawu słuchawkowego do firmy, trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów. Przede wszystkim ważna będzie konstrukcja słuchawek, dobrze będzie wybierać takie ze wzmocnionych tworzyw, dzięki temu będą trwalsze. Do wyboru mamy modele nagłowne oraz douszne. Te pierwsze są zaopatrzone w pałąk, który stabilizuje pozycję słuchawek. Te drugie są wygodniejsze w użytkowaniu, jednak nie sprawdzą się w przypadku prowadzenia rozmów przez długie godziny. Jeżeli chcemy maksymalnie odizolować się od dźwięków z otoczenia, wówczas lepszym rozwiązaniem będą modele nauszne. Kolejna ważna sprawą to mikrofon – nie może przemycać niepotrzebnych dźwięków, powinien mieć opcję redukcji szumów z otoczenia. Najlepiej jak mikrofon będzie miał opcję regulacji, aby można było dostosować go do indywidualnych preferencji.