Czym może zachwycić Mazowsze? Piękną przyrodą, ciekawą kulturą oraz miejscowościami, w których każdy z nas znajdzie dla siebie moc atrakcji. Jednym z miast, które koniecznie trzeba odwiedzić w trakcie wycieczki po Mazowszu, jest Ostrołęka. Jakie atrakcje czekają tu na turystów?


Ostrołęka to bardzo ważny ośrodek kultury kurpiowskiej, o czym można się tu przekonać niemal na każdym kroku. Ci turyści, którzy chcą się z nią zapoznać możliwie jak najlepiej, koniecznie powinni odwiedzić miejscowe Muzeum Kultury Kurpiowskiej. To bardzo ważna dla regionu placówka, w której obok zbiorów etnograficznych znalazły się przedmioty odkryte w trakcie prowadzonych w okolicy prac archeologicznych. Zabytkiem, którego w czasie wycieczki po mieście nie można pominąć, jest zespół pobernardyński. Składa się on z kościoła św. Antoniego Padewskiego oraz barokowych zabudowań klasztornych.


Ostrołęka, jak na miejsce wyjątkowo atrakcyjne przystało, kusi turystów doskonałym zapleczem. Noclegi można tu znaleźć bez problemów, a sprawna komunikacja ułatwia poznawanie wspaniałej okolicy tego miasta. Dzięki temu turystka w rejonie Ostrołęki już dawno zajęła ważne miejsce, a chętnych na odkrywanie piękna tej części Mazowsza przybywa z każdym rokiem.