Kolana są częścią naszego ciała, które bardzo łatwo ulegają kontuzji. Musimy coś z tym zrobić. Z utykającym kolanem nie da się komfortowo żyć. Warto zdecydować się na rehabilitację kolana.

Rehabilitacja ruchem

Możliwości w przypadku kontuzji kolana jest naprawdę bardzo dużo. Oczywiście nie decydujemy o tym samodzielnie. Musimy być pod opieką lekarza oraz rehabilitanta. Pomocna okazuje się rehabilitacja kolana. W przypadku kolan wykorzystuje się najczęściej rehabilitację ruchem. Zabieg ten ma na celu uzyskanie zakresu prawidłowego ruchu oraz siły mięśniowej, a do tego wspomaga samą regenerację stawu. Im szybciej poddać można się rehabilitacji, tym dochodzenie do zdrowia jest o wiele krótsze oraz także bardziej efektywne.

Aby podjąć się rehabilitacji kolana musimy odpowiednio się przygotować. Przygotowanie polega na pewno na zmniejszeniu stanu zapalnego oraz także przyśpieszeniu wchłaniania się surowiczych wysięków czy też wysięków zapalnych w kolana. W celu tym w klinikach się stosuje wiele wspomagających metod. Możemy tutaj wymienić krioterapię. Chodzi o ochładzanie kolana do temperatury pięciu stopni Celsjusza. Alternatywą jest ochładzanie kolana, aż do temperatury – 40 stopni Celsjusza.

Leczenie ruchem to najważniejszy element rehabilitacji kolana. Ruch jest naprawdę zbawienny. Zwiększa się dopływ krwi do chrząstki oraz także wydzielanie płynów stawowych odżywczych. Dzięki temu regeneruje się o wiele szybciej chrząstka oraz także goją się uszkodzone więzadła.

Rehabilitacyjne ćwiczenia polegają na niczym innym jak na wykonywaniu specjalnych ruchowych figur kończyn. Są to ćwiczenia bierne stawów. Sukcesem w rehabilitacji jest wybór odpowiedniego rehabilitanta. Zwróćmy uwagę na jego doświadczenie oraz także na zadowolenie pacjentów. Najlepiej trafić do rehabilitanta, który jest polecany przez naszych znajomych czy też rodzinę.

Nasze kolano podziękuje nam za wykwalifikowanego rehabilitanta. Obiecajmy się przyłożyć do rehabilitacji i wykonywać należycie wszystkie ćwiczenia. Rehabilitant zapewni nam, że jak najbardziej powrócimy do sprawności. Poda nam termin, w którym uważa, że to się stanie, ale pamiętajmy, że na rezultat końcowy wpływ ma także wiele innych ważnych czynników. Rehabilitant robi swoje, my także i sukces mamy zagwarantowany. Koniec z bolesnym kolanem, który jest nie do zniesienia. Musimy sobie powiedzieć jasno – dosyć. W ten sposób weźmiemy się za swoje zdrowie, a nasz organizm powróci do zdrowia i będzie nam się komfortowo żyło.