Zapewnienie odpowiedniej ochrony przeciwpożarowej w budynku jest obowiązkiem każdego właściciela lub zarządcy. Niezbędne jest zadbanie zarówno o odpowiednią sygnalizację i alarm pożarowy, jak również systemy gaśnicze, dzięki którym możliwe jest szybkie zneutralizowanie problemu. Jeżeli poszukujesz najlepszego rozwiązania, postaw na NOVEC-1230 – system gaszenia gazem, który sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach. Sprawdźmy czym się charakteryzuje i jak wdrożyć go w danym obiekcie.

NOVEC, czyli niezawodne gaszenie pożarów

NOVEC to bezwonny i bezbarwny gaz, który służy do gaszenia pożarów klasy A i B – idealnie sprawdza się on w gaśnicach do serwerowni, lakierni, rozdzielni elektrycznych, a także wielu innych obiektów, w których niezbędna jest ochrona ważnych sprzętów czy dokumentów. Dzięki niemu możliwe jest przerwanie reakcji spalania na poziomie molekularnym, co nie pozostawia jakichkolwiek odpadów, a do tego jest rozwiązaniem ekologicznym oraz w pełni bezpiecznym dla człowieka.

Systemy gaśnicze, w których główną rolę odgrywają gazy obojętne, to dzisiaj rozwiązanie niezwykle skuteczne, które sprawdzą się w każdym obiekcie – warto więc znaleźć odpowiedni serwis PPOŻ, który zapewni kompleksowe projektowanie oraz montaż instalacji. Czym kierować się podczas wyboru?

Wybieramy najlepszą firmę, która zadba o Twoje bezpieczeństwo PPOŻ!

Jeżeli wiesz już, że NOVEC jest rozwiązaniem, które doskonale sprawdzi się w Twoim budynku i pozwoli Ci na zapewnienie pełnej ochrony przeciwpożarowej, powinieneś znaleźć taki serwis PPOŻ, który posiada to rozwiązanie w swojej ofercie i ma doświadczenie w zakresie jego wdrażania. W pierwszej kolejności sprawdź więc dokładnie ofertę i zapoznaj się z dotychczasowymi realizacjami danej firmy – pozwoli Ci to upewnić się, że trafiłeś pod odpowiedni adres. Przy okazji sprawdź dokładnie doświadczenie i kwalifikacje specjalistów, zatrudnionych w danej firmie. Niezwykle istotne mogą okazać się dyplomy oraz certyfikaty, będące najlepszym potwierdzeniem jakości świadczonych przez dany serwis usług.

To jednak nie wszystko! Warto również dokładnie sprawdzić technologie, stosowane przez daną firmę i to, czy posiada ona jeszcze inne systemy gaśnicze lub sygnalizacji pożarów, które mogłaby wdrożyć w Twojej firmie. Może to okazać się bardzo istotne, ponieważ istnieje możliwość znalezienia jeszcze lepszego rozwiązania, które byłoby bardziej skuteczne w Twojej firmie. A wybór jest spory – INERGEN, FM-200 czy systemy sygnalizacji VESDA lub Schrack. Sprawdź dokładnie i wybierz to, co będzie odpowiednie dla Twojej firmy.

Wartościowe mogą okazać się dla Ciebie również opinie dotychczasowych klientów, które wiele powiedzą Ci o profesjonalizmie i jakości usług, świadczonych przez serwis PPOŻ. Niezależnie od tego, czy stawiasz na NOVEC, czy jakiekolwiek inne rozwiązanie, sprawdź co na jego temat oraz projektu danej firmy sądzą inni – wszelkiego rodzaju opinie oraz oceny znajdziesz w Internecie i znacząco pomogą Ci one w podjęciu ostatecznej decyzji.