Chcąc zorganizować wysokiej jakości plan filmowy czy zdjęciowy, koncert, konferencję czy inne wydarzenie, niezbędne jest zaopatrzenie się w odpowiednie oświetlenie do filmowania albo studyjne. Opcje mamy dwie – zakup albo wypożyczenie, a w tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, które z tych rozwiązań okaże się korzystniejsze dla Ciebie. Dzięki temu osiągniesz swoje cele i sprawisz, że sesja będzie w stu procentach udana!

Zakup oświetlenia do filmowania – czy jest opłacalny?

Tak, ale tylko w niektórych przypadkach. Przede wszystkim – jeżeli oświetlenie do filmowania będzie użytkowane regularnie i przez bardzo długi czas, zdecydowanie warto się w nie zaopatrzyć na stałe. Wtedy zyskasz pewność, że inwestycja szybko się zwróci, a Ty będziesz miał stale do dyspozycji nowoczesne technologie, które pozwolą Ci realizować rozmaite cele. Oczywiście musisz pamiętać o tym, aby wybrać najlepsze lampy i akcesoria, które będą służyć Ci doskonale – w przeciwnym razie przepłacisz, nie osiągając celu, jakim jest sprawnie zorganizowany plan filmowy czy zdjęciowy.

Jednak w sytuacji, w której oświetlenie filmowe jest Ci potrzebne do jednorazowego przedsięwzięcia, jego zakup będzie nieopłacalny. Wynika to przede wszystkim z faktu, że najnowocześniejsze lampy są drogie i wymagają inwestowania naprawdę dużych środków – rzędu kilku, a czasami nawet kilkunastu tysięcy złotych. A po ich jednorazowym wykorzystaniu zyskają status „używanych”, więc dostaniesz za ich sprzedaż o wiele mniej, niż kosztował Cię zakup. Jaka jest alternatywa?

Postaw na wypożyczenie!

Najlepszą z alternatyw, pozwalającą zaopatrzyć się w oświetlenie studyjne czy filmowe na określony czas, jest oczywiście jego wynajem – usługę tę oferuje wiele firm oświetleniowych, które dają swoim klientom wiele korzyści. O czym mowa?

  • Atrakcyjne ceny. To oczywiście największy atut wynajmu – zapłacisz kilkakrotnie mniej, a osiągniesz podobny efekt. W dodatku nie będziesz musiał martwić się jak wykorzystać sprzęt, który pozostał Ci po danym przedsięwzięciu.
  • Szeroki wybór. Wypożyczalnie oświetlenia oferują bardzo często bogaty asortyment najwyższej klasy rozwiązań, od różnych producentów, takich jak Arri, Pulsar, Martin, Philips, Dedolight, JB Lighting oraz Kino Flo. W ten sposób możesz wybrać oświetlenie do filmowania o dopasowanych do potrzeb parametrach!
  • Najwyższa jakość sprzętu. To niepodważalne – niezależnie od tego, czy zechcesz wynająć lampy żarowe, fluorescencyjne, HMI czy ledowe, otrzymasz rozwiązania najwyższej jakości, które okażą się niezawodne na każdym planie filmowym.
  • Usługi dodatkowe. Wiele wypożyczalni oświetlenia oferuje ponadto usługi doradztwa, a także montażu wynajętych rozwiązań. Co z tego wynika? Że nie musisz mieć jakiejkolwiek wiedzy, a cieszyć się najwyższej jakości oświetleniem na swoim planie zdjęciowym czy filmowym!

Oczywiście musisz pamiętać o tym, że chcąc korzystać z najwyższej klasy rozwiązań, a także zyskać wszystkie korzyści, jakie wymieniliśmy wyżej, powinieneś dokładnie wybrać wypożyczalnię oświetlenia. Przeanalizuj więc jej ofertę, zapoznaj się dokładne z poprzednimi realizacjami, sprawdź dokładnie opinie na temat firmy w Internecie i wybierz właściwie. Dzięki temu zorganizujesz idealny plan zdjęciowy czy filmowy w bardzo krótkim czasie i przy niedużych kosztach!