Jedną z największych dożywotnich inwestycji, jaką zrobiłbyś, jest prawdopodobnie zakup domu. Posiadanie kredytu hipotecznego jest zatem prawdopodobnie największym długiem, jaki zaciągniesz. Podejmujesz to ogromne zobowiązanie prawdopodobnie przez następne dwadzieścia do trzydziestu lat. Dlatego konieczne jest, aby dowiedzieć się, co dostajesz i ile zapłacisz w zakresie odsetek i opłat. Tradycyjna rada zakłada, że ​​dokonujesz dokładnych zakupów przed ustaleniem konkretnego pożyczkodawcy. Otóż, porównywarka kredytów hipotecznych pomoże podjąć ci tak ważną decyzję.

Ten artykuł ma na celu udzielenie wskazówek, które pomogłyby Ci w porównaniu ofert różnych kredytodawców, a tym samym podjęły świadomą decyzję.

Rozważ dostępne rodzaje kredytów hipotecznych

Istnieją różne rodzaje kredytów hipotecznych, z których można skorzystać. Twoja obecna sytuacja finansowa i historia kredytowa odgrywają istotną rolę w określaniu rodzaju i kwoty, do której się kwalifikujesz. Większość kredytów hipotecznych, są konwencjonalne i są to problemy wspierane przez prywatnych pożyczkodawców. Pożyczki te mogą być również sponsorowane przez agencje federalne w zależności od wielkości pożyczki. Dostępne są również pożyczki wspierane przez rząd, które mają na celu pomóc osobom o niskich dochodach i osobom kupującym po raz pierwszy w domu uzyskanie zezwolenia na kredyt hipoteczny. Pożyczki wspierane przez rząd są luźniejsze na swoich warunkach, z niskimi lub nawet zerowymi zaliczkami i elastycznymi wymogami w porównaniu do tradycyjnych. Dlatego w zależności od poziomu dochodów i kwoty, którą możesz zebrać, porównaj dostępne opcje i wybierz tę, która jest tańsza i która mieści się w Twoim budżecie.

Skoncentruj się bardziej na APR

Po otrzymaniu kredytu hipotecznego nie tylko zapłacisz odsetki, ale będziesz musiał ponieść inne koszty. Opłaty maklerskie, opłaty za udzielenie kredytu, opłaty za ubezpieczenie kredytu hipotecznego i inne opłaty są uwzględnione w spłacie. Wszystkie te plus odsetki są łączone w tak zwany Roczny koszt pożyczki wyrażony w procentach. RRSO podaje dokładną liczbę sumy, którą zapłacisz, oraz szczegóły każdego kosztu. Jeśli skupisz się wyłącznie na odsetkach, możesz zostać wprowadzony w błąd, aby wziąć pożyczkę, która wydaje się mniej kosztowna, tylko po to, aby uświadomić sobie, że pozostałe koszty są wyjątkowo wysokie.