Każdy z nas lubi otrzymywać wspaniałe upominki, a chyba jeszcze bardziej dawać je bliskim osobom. Jednak obdarowywanie się obowiązuje nie tylko w rodzinnych domach, ale również firmach, gdzie w ten sposób można docenić szefa albo pracowników. Dlatego też prezentujemy najpiękniejsze pomysły na prezenty firmowe, które są rękodziełami i z całą pewnością zrobią wrażenie na obdarowywanych osobach!

Prezenty firmowe – sztuka ludowa oferuje te najlepsze

Polska sztuka ludowa, która rozwijała się od setek lat, jest dzisiaj niezwykle bogata i zróżnicowana. Wynika to przede wszystkim z tradycji różnych regionów naszego kraju, które oferują wspaniałe rękodzieło, wykonywane do dzisiaj przez największych mistrzów w swoim fachu. Znajdziesz wśród wielu dóbr piękne, niezwykle oryginalne prezenty firmowe, które zaskoczą zarówno pracowników, jak również Twojego szefa. Oto kilka najlepszych pomysłów na tego rodzaju upominki!

  1. Serwety haftowane. Niezwykle piękne i różnorodne, pochodzące zarówno z północy, jak i południa naszego kraju. Haft polski jest niezwykle zróżnicowany, dlatego też jest znakomitym pomysłem na prezent – dla osób o różnych gustach. Możesz postawić na serwety z kolorowymi zdobieniami, skomplikowanym haftem czy też prostymi, ale jakże pięknymi motywami.
  2. Wycinanki ludowe. Za przykład niech posłuży tutaj wycinanka łowicka – niezwykle piękna i różnokolorowa, stworzona z papieru. Oprawiona w ramkę będzie prezentować się niezwykle okazale na każdej ścianie i to niezależnie od tego, czy osoba obdarowana ceni sobie bardziej klasyczny, czy też nowoczesny wystrój mieszkania lub domu.
  3. Wyroby z drewna. To oryginalne prezenty firmowe, które mogą być bardzo zróżnicowane – mówimy tutaj bowiem o wspaniale, ręcznie zdobionych zabawkach, drewnianych misach i łyżkach, a nawet fajkach. Wybór jest naprawdę duży, a każdy z tego typu wyrobów jest ręcznie zdobiony i unikalny, co znacząco zwiększa jego wartość jako upominek.
  4. Wyroby ze słomy. Ciekawym pomysłem są też wyroby ze słomy, wśród których znajdziesz zarówno motywy ozdobne, np. słomiane zwierzęta, jak również… użytkowe. Mogą to być np. dzbanki czy kosze, w których przechowywać można różne drobiazgi. Również tutaj mamy do czynienia z kunsztownym, pięknym wykonaniem.
  5. Inne. Oczywiście sztuka ludowa jest bardzo bogata w różnorodność i piękno, dlatego też wystarczy znaleźć sklep z rękodziełem, w którego ofercie będą również inne pomysły na prezenty firmowe.

Gdzie kupić prezenty firmowe?

Bez wątpienia najlepszym miejscem będzie sklep z rękodziełem – nie musi to być punkt stacjonarny, ponieważ w Internecie znaleźć można bardzo wiele sklepów online, które posiadają bardzo szeroką ofertę i bez wątpienia zaskoczą Cię swoimi rozwiązaniami. Warto przy tym sprawdzić, jak bogata jest oferta danego sklepu i jaka jest jakość wyrobów. Zweryfikuj przede wszystkim to, z jakimi artystami współpracuje dana firma – bardzo dobrze, jeżeli sklep z rękodziełem prezentuje sylwetki twórców, dzięki czemu możesz dowiedzieć się czegoś więcej o kupowanych prezentach firmowych.

Co więcej – w celu weryfikacji jakości oferty oraz profesjonalizmu danego sklepu, warto poczytać opinie klientów, dzięki którym dowiesz się, czy warto postawić na dany sklep, czy może lepiej poszukać rękodzieła gdzie indziej.