Zdrowie Twoje i Twojej rodziny zapewne jest dla ciebie najważniejsze. To zrozumiałe. Nikt nie chce chorować, każdy z nas ma nadzieję, że będzie żył długo i w dobrym zdrowiu. Pomaga nam w tym ruch oraz zdrowa dieta. Ale czy tylko? Oczywiście, że nie! Substancje wnikają również przez naszą skórę, dlatego szczególną uwagę należy zwrócić również na to, jakich kosmetyków używamy do codziennej pielęgnacji.

Zazwyczaj do codziennej pielęgnacji używa się kosmetyków konwencjonalnych, a więc takich, które najłatwiej najszybciej możemy kupić w drogerii lub w supermarkecie przy okazji większych zakupów. Czasem tez sugerujemy się reklamami i poleceniem innych, wtedy – jeśli są to kosmetyki trudniejsze do zdobycia – decydujemy się na zakupy internetowe. Jednak bardzo rzadko sprawdzamy skład tych kosmetyków. Jeżeli zależy nam na zdrowiu i skutecznej pielęgnacji, warto przyjrzeć się kosmetykom naturalnym. Naturalny żel pod prysznicczy też naturalny szampon do włosów to obecnie prawdziwe hity na rynku kosmetycznym! Doceniane są przez coraz większa grupę konsumentów, jednak wciąż borykają się z wieloma stereotypami.

Krzywdzące stereotypy

Naturalne kosmetyki do włosów i do ciała niestety wciąż obłożone są krzywdzącymi stereotypami. Jakimi? Kilka przedstawiamy poniżej.

Nie ma dużego wyboru kosmetyków naturalnych –MIT

Obecnie pojawia się coraz większa liczba producentów kosmetyków naturalnych, ponieważ zainteresowanie nimi wciąż wzrasta i z pewnością taki trend będzie się utrzymywał. Producenci tacy jak Yope, aby mogli konkurować z największymi firmami, muszą stawiać przede wszystkim na jakość, ale również na różnorodność produktów, aby móc oferować kosmetyki naturalne jak najszerszemu gronu osób o różnych wymaganiach i preferencjach. Tak więc np. naturalny żel pod prysznic można zakupić w wielu wariantach i dla każdego rodzaju skóry!

Kosmetyki naturalnie maja brzydki zapach – MIT

Jeszcze kilka lat temu naturalne kosmetyki, np. naturalne szampony do włosów, tworzone były z pokrzywy czy rumianku. Takie zapachy nie wszystkim przypadały do gustu i skutecznie odstraszały, pomimo iż ich działanie było bardzo skuteczne. Niestety, branża kosmetyków naturalnych do dnia dzisiejszego boryka się z tym mitem. Tymczasem, ilość zapachów kosmetyków naturalnych jest zachwycająca i zaskakująca! Wiele kosmetyków naturalnych pachnie znacznie ładniej i przyjemniej niż kosmetyki drogeryjne, w których wszystkie lub większość aromatów są po prostu stworzone chemicznie.

Kosmetyki naturalne są na pewno bardzo drogie – MIT

Wyprodukowanie naturalnego kosmetyku nie jest łatwe. Wiąże się z opracowaniem doskonałej formuły, która połączy najlepsze składniki. Naturalne oleje nie należą do najtańszych. Jednak, mimo to naturalne kosmetyki wcale nie należą do najdroższych. Wręcz przeciwnie, można zakupić je w bardzo dobrych cenach! Często zdarza się, że to kosmetyki pełne chemii są znacznie droższe!

Chcesz zrobić dla siebie coś naprawdę dobrego? Coś co będzie skutkowało poprawą wyglądu Twojej skóry? Coś, co pozwoli Ci poczuć się młodziej i bardziej naturalnie? Cos co zapewni zdrowie Twojej skórze? W takim razie koniecznie wypróbuj kosmetyki naturalne. Naturalny żel pod prysznic, naturalne mydło czy naturalny szampon do włosów sprawi, że naprawdę poczujesz dużą różnicę. A efekty? Efekty będą spektakularne! Być może, w niektórych przypadkach, przyjdą wolniej, niż przy zastosowaniu konwencjonalnych, drogeryjnych kosmetyków, jednak ich trwałość będzie znacznie większa! Używając naturalnego żelu pod prysznic przekonasz się, jak inaczej – naturalnie, może pachnieć Twoja skóra. Przekonasz się, że może być gładsza i piękniejsza. Niestety, kosmetyki drogeryjne, które często oglądamy na reklamach w TV, pomimo szybkiej skuteczności, bardzo obciążają naszą skórę czy włosy. Pozwalają na to, aby do naszego organizmu przenikały zarówno te dobre, jak i te bardzo złe i szkodliwe substancje i składniki. Dlatego, jeżeli masz szansę wypróbować kosmetyk naturalny, nie wahaj się ani chwili!