Sprzątanie biura w Warszawie to usługi skierowane do firm, które chcą zadbać o odpowiedni poziom czystości w swojej przestrzeni. Porządek w siedzibie przedsiębiorstwa ma ogromne znaczenie, i to nie tylko dla komfortu i bezpieczeństwa znajdujących się w nim osób, ale także ogólnego wizerunku firmy. Odwiedzający biuro klienci z pewnością zwrócą uwagę na niedociągnięcia w kwestii czystości i może to źle odbić się na opinii, jaką będą mieli o danej marce.

Sprzątanie biura – dla kogo?

Panuje przekonanie, że sprzątanie biura Warszawa to usługa wyłącznie dla dużych firm – korporacji z wielopiętrowymi siedzibami i dziesiątkami biur. Nie jest to prawda, ponieważ z usług serwisu sprzątającego może skorzystać dowolne przedsiębiorstwo, nawet małe, posiadające wyłącznie kilka, a nawet jedno biuro. Regularne wizyty profesjonalnej ekipy pozwolą zachować czystość w każdym wnętrzu, odciążając od często ciężkich i czasochłonnych prac zwykłych pracowników firmy. Warto pamiętać, że porządek w biurze to kwestia komfortu zarówno pracowników, jak i kontrahentów i klientów firmy.

Komu zlecić profesjonalne sprzątanie?

Sprzątanie biura w stolicy najlepiej zlecić doświadczonemu serwisowi sprzątającemu. Na rynku dostępnych jest wiele ofert firm tego typu, świadczących usługi przedsiębiorstwom i klientom indywidualnym. Najlepiej wybrać ofertę, która najbardziej odpowiada naszym oczekiwaniom i spełnia podstawowe wymagania odnośnie porządków w firmie. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

– Elastyczność grafiku – większość firm decyduje się na regularne sprzątanie biura, czyli wizyty ekipy sprzątającej raz lub kilka razy w tygodniu, w ustalonym dniu i godzinach. Dobry serwis powinien zapewnić grafik w pełni dostosowany do wymagań klienta; niektóre firmy wolą sprzątanie w godzinach pracy biura, inne – po wyjściu pracowników.

– Zakres usług – każda firma będzie miała inne wymagania co do sprzątania biur. Warto sprawdzić, jaki zakres usług zapewnia dany serwis sprzątający i czy w razie potrzeby zlecenia dodatkowych zadań nie będzie trzeba dopłacić. Zazwyczaj obowiązki ekipy dzielą się na dwa działy: zakres podstawowy i zakres specjalny. W ramach zakresu podstawowego znajdują się standardowe czynności porządkowe, czyli odkurzanie i mycie podłóg, ścieranie blatów, ścieranie kurzu, sprzątanie toalet, zapewnianie artykułów higienicznych. Usługi dodatkowe to czynności wymagające większego nakładu pracy i często zastosowania specjalistycznego sprzętu, np. pranie dywanów i wykładzin czy mycie okien. Zazwyczaj inaczej wyceniane są także usługi jednorazowe, takie jak sprzątanie po remoncie, po przeprowadzce czy po wydarzeniach, np. imprezie firmowej.

– Sposób wyceny – serwisy sprzątające mogą w różny sposób wyceniać swoją pracę, np. na podstawie ilości przepracowanych godzin lub metrażu pomieszczenia; warto sprawdzić to przed skorzystaniem z oferty i wybrać najbardziej korzystne dla siebie rozwiązanie.

Dobry serwis sprzątający – czyli jaki?

Dobry serwis zapewni nam profesjonalne sprzątanie biura w Warszawie z wykorzystaniem najlepszych środków czystości i zaawansowanego sprzętu. Firma powinna zapewnić całe wyposażenie w swoim zakresie – dzięki temu właściciel biura nie musi zajmować się zakupem odpowiednich środków. Można także dopytać o kwestie dojazdu do siedziby klienta – czy jest realizowany we własnym zakresie i jaki obszar obejmuje (jeśli np. firma znajduje się pod Warszawą).