Taniec jest aktywnością podczas której za pomocą ruchu ciała powstają skoordynowane ruchy najczęściej podczas obecności muzyki. Dzięki tańczeniu pozostaniemy w dobrej kondycji zarówno duchowej jak i cielesnej. Główne zalety tańca to: 

 • Większa elastyczność ciała, ponieważ tańcząc nabieramy sprawności, zyskujemy świadomości ciała a także z większą łatwością poruszamy każdą jej część, 
 • Zwiększenie koordynacji ciała, synchronizacja ruchów oraz wyczucie rytmu, 
 • Zwiększenie siły i energii, która ułatwi zasypianie, odpręży organizmu a także sprawi, że będziemy czuć się bardziej wypoczęci, 
 • Przyspieszenie metabolizmu dzięki czemu szybciej można spalić tkankę tłuszczową, 
 • Wyrobienie lepszej kondycji, ponieważ ciało staje się silniejsze oraz bardziej odporne, 
 • Większa pewność siebie, ponieważ zyskujemy większą świadomość ciała, akceptujemy je a także widzimy, że sylwetka jest smuklejsza klimat i bardziej ukształtowana, 
 • Wyładowanie emocji dzięki czemu możemy pozbyć się stresu oraz zdenerwowania. Taniec nas odpręża i pozwala się wyluzować. 

Dostępnych jest tak wiele stylów tańca, że każdy może znaleźć coś dla siebie. W szkołach tańca można spotkać nowe formy treningów tanecznych, które łączą w sobie bardzo wiele stylów. Wybierając styl taneczny musimy pomyśleć jaki jest nasz temperament. Niektóre osoby zapisują się na zajęcia taneczne po to aby wyrobić kondycję i schudnąć. Inną motywacją jest zwiększenie świadomości ciała oraz pozyskanie pewności siebie. Są też osoby, które zapisują się na zajęcia taneczne po to aby poznać nowe osoby i po prostu dobrze się bawić. 

Taniec

Trening fitnes jest bardzo powiązany z tańcem, ponieważ wykorzystuje się tam bardzo dużo elementów tanecznych. Podczas treningów wykorzystuje się rytm muzyki co bardzo przypomina taniec. Taniec brzucha, zumba, taniec Bollywood czy pole dance jest bardzo blisko związane z fitnessem. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie gatunku taneczno-teatralnego w którym można wykorzystać takie rekwizyty jak laski, kapelusze czy krzesła. Kobiety uwielbiają tracić kilogramy a jednocześnie spędzać przyjemnie czas podczas roztańczonego aerobiku. Najpopularniejsze tańce, która powiązane są z fitnessem to: 

 • Zumba –  łączy w sobie fitness i latynoskie tańce. Jest dynamiczna, poprawia nastrój oraz zwiększa spontaniczność. Podczas zumby pracuje każdy mięsień. Jest to najpopularniejszy trening taneczny na świecie. Mie jest to trudne, ponieważ polega na klasycznym treningu całego ciała podczas którego ćwiczy się przy włączonej muzyce. 
 • Step – polega na dynamicznym wchodzeniu i schodzeniu z platformy o wysokości około 20 cm. Podczas ćwiczenia ze stepem dołącza się również ruchy taneczne. 
 • Taniec brzucha – jest to bardzo efektowny styl korzystnie wpływający na sylwetkę, ponieważ wyszczupla talię, wzmacnia mięśnie i poprawia kondycję, 
 • Latino – ćwiczenia te odbywają się w rytmach salsy lub samby. Wykonuje się wtedy układy choreograficzne na podstawie prostych elementów do muzyki latynoskiej. Ta forma fitnessu minimalizuje stres, wzmacnia ciało, poprawia kondycję a także wyzwala pozytywną energię, 
 • Funky dance – układy choreograficzne, które zawierają elementy hip-hopu i dancehallu. 
 • Pole dance – inaczej taniec na rurze. Jest to unikalna mieszanka akrobatyki, tańca i gimnastyki. Pozwala na skuteczne spalenie kalorii,  zwiększenie pewności siebie, poprawę stawów a także poprawia problemy sercowo-naczyniowe. Podczas ćwiczeń udział bierze całe ciało, ponieważ musi być przygotowane na ćwiczenia na drążku. Ćwiczenia taneczne pozwalają na łączenie treningu z muzyką, uczuciami a także wyrażeniem emocji za pomocą ruchu. 

Fitness z powodzeniem zastąpił gimnastyka, ponieważ jest bardziej interesujący. Tym bardziej w połączeniu z tańcem. Takie zajęcia przeznaczone są dla każdego kto lubi ćwiczyć w rytm muzyki. Zajęcia łącząca w sobie fitness i taniec wpływają bardzo dobrze na cały układ nerwowy. Takie treningi poprawiają sprawność ruchową, pozwalają uzyskać piękną sylwetkę, spalić dużo kalorii a jednocześnie świetnie się bawiąc. Do korzyści można zaliczyć uelastycznienie stawów, poprawę wydolności organizmu a także fakt, że skierowane są tak naprawdę dla każdego. Można chodzić na takie zajęcia po to aby zachować formę oraz poznać wiele ruchów ciała. Dużo osób interesuje się tańcem współczesnym, ponieważ jest on bardzo swobodny, umożliwia dużą ekspresję i energiczne ruchy. Tak naprawdę nie ma wtedy układu choreograficznego, lecz ruszamy ciałem w taki sposób jaki czujemy. 

Na zajęcia, które łączą fitness z tańcem warto wziąć wygodny strój, buty które są dopasowane do wybranego stylu, butelka wody a także ręcznik. Podczas zajęć ćwiczy się w grupie. Bardzo często naprzeciwko lustra, po to aby widzieć swoje ciało. W ciągu godziny takiego treningu można spalić nawet 400 kalorii. Dzięki połączeniu tańca i fitnessu zauważamy wyraźny spadek wagi, wysmukloną sylwetkę a także ze względu na to że taniec wywołuje endorfiny poprawi nam się nastrój i samopoczucie. Podczas ćwiczeń tanecznych możemy poznać nowe umiejętności, ludzi a także po prostu prowadzić zdrowszy styl życia. 

Więcej na https://epicgirl.pl/