Moskwa jest stolicą Federacji Rosyjskiej i jej największym miastem, gdzie mieszka ponad dwanaście milionów mieszkańców. Moskwa jest położona w środkowej części kraju, z dala od innych europejskich stolic. Dlatego nie każdy turysta decyduje się odwiedzić to miasto, popełniając wielki błąd. Ten artykuł przedstawi miejsca warte odwiedzenia w stolicy Rosji.

Ubezpieczenie za granicą – znane zabytki Moskwy

Wiele turystów przed zakupem polisy turystycznej pod nazwą ubezpieczenie za granicą zastanawia się, czy w ogóle warto pojechać do Moskwy. Ten artykuł udowodni, że Moskwa to piękne miasto, pełne interesujących zabytków.

Głównymi miejscami, które są odwiedzane przez polskich turystów z ważnym ubezpieczeniem na wyjazd za granicę są: Plac Czerwony, Kreml, Mauzoleum Lenina oraz Sobór Opieki Matki Bożej. Dla fascynatów historii miasta, jak i Federacji Rosyjskiej polecamy Państwowe Muzeum Historii.

Ubezpieczenie za granicą – interesujące miejsce warte poznania

Jednym z najpopularniejszych punktów na trasie zwiedzania Moskwy przez podróżnych z ważnym ubezpieczeniem na wyjazd za granicę jest Sobór Opieki Matki Bożej. Jest to znany kościół na Placu Czerwonym, który był zbudowany dla Ivana IV Groźnego w szesnastym wieku. Uroczyste otwarcie miało miejsce 12 lipca 1561 roku. Katedra wygląda jak płomień znoszący się ku niebu i zdecydowanie przyciąga turystów ciekawych niecodziennej budowli. Obecnie (od początku lat 90-tych XX wieku) cała katedra jak i Plac Czerwony i Kreml znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, co dodatkowo podkreśla rangę tego miejsca.

Sobór Opieki Matki Bożej oraz Plac Czerwony to najważniejsze zabytki Moskwy warte odwiedzenia – koniecznie z ważnym ubezpieczeniem na wyjazd za granicę.