Problemy z erekcją ma ponad 50% mężczyzn od 40 do 70 roku życia. Niestety ze względu na szybkie tempo życia coraz więcej młodych panów cierpi z powodu zaburzeń erekcji. Taki stan rzeczy może mieć różne przyczyny, co nie jest jednoznaczne z impotencją. Pamiętajmy, żeby rozróżniać te dwa pojęcia.

Zaburzenia erekcji a impotencja

Zaburzenia erekcji to przejściowe dysfunkcje, które uniemożliwiają mężczyźnie osiągnięcie wzwodu i odbycie stosunku seksualnego. Przyczyny takich zaburzeń zazwyczaj wiążą się z niezdrowym trybem życia, brakiem aktywności fizycznej, korzystaniem z używek takich jak papierosy czy alkohol. Impotencja przeważnie wiąże się z poważniejszymi problemami zdrowotnymi, uszkodzeniami, zaburzeniami hormonalnymi. W przypadku impotencji warto udać się do lekarza, który zleci odpowiednie leczenie. Można korzystać z farmakologii albo psychoterapii w zależności od złożoności problemu. W przypadku zaburzeń erekcji, które nie występują zbyt często, można wspomagać się za pomocą tabletek na potencję bez recepty, które bez problemu można dostać w aptekach albo w sklepach internetowych. Oczywiście nie każdy tego typu suplement diety będzie dobrą opcją, dlatego warto bardzo dokładnie czytać składy i nie podejmować decyzji zakupowej bez upewnienia się, czy dany produkt jest skuteczny i co ważniejsze bezpieczny. W aptekach jest duży wybór tabletek na potencję bez recepty bez wątpienia można znaleźć takie, które będą w stanie spełnić nasze oczekiwania. Najlepiej unikać środków na potencję bez recepty sprzedawanych na aukcjach internetowych, których pochodzenie nie jest do końca pewne. Rozsądnie jest wybierać preparaty na erekcję, które zostały wyprodukowane przez cenionych, znanych producentów.

Leki na potencję – czy są bezpiecznie?

Ze względu na to, że tabletki na potencję bez recepty są ogólnodostępne, można je kupić bez większych problemów. Szeroka oferta sprawia jednak, że trudno jest dokonać wyboru odpowiedniego rozwiązania, tym bardziej że niektóre preparaty budzą wiele emocji. Zdania na temat tabletek na potencję bez recepty są podzielone, niektórzy podkreślają, że mogą być niebezpieczne dla zdrowia, co oczywiście nie zawsze jest prawdą. Niemniej jednak leki na erekcję bez recepty, które trafiają na półki apteczne są bezpieczniejsze, niż te, które można nabyć w sieci. Po pierwsze dlatego, że są przebadane, tak więc nie ma ryzyka, że pojawią się problemy z układem krążenia. O czym warto pamiętać? Decydując się na korzystanie z leków na potencję, trzeba mieć na uwadze to, aby nie stosować kilku środków na raz, warto ściśle stosować się do wskazań na ulotce. Najlepiej przed zażyciem preparatu zapoznać się również ze skutkami ubocznymi, jakie mogą wystąpić.

Zaburzenia erekcji to wbrew pozorom dość powszechny problem wśród mężczyzn i nie warto za bardzo się nim przejmować, jeśli nie występuje regularnie. Ważne jest to, żeby zadbać o swoje zdrowie, wysypiać się i spędzać wolny czas aktywnie, być może mała zmiana trybu życia wystarczy do tego, aby móc osiągnąć zadowolenie ze swojego życia seksualnego.